Z wizytą w Lublinie i Czarnolesie
8 listopada 23r. uczniowie z klasy 7d i 8c pod opieką p. A. Traczyk, p. J. Łukawskiej oraz p. J. Czubli wyruszyły do Lublina. Celem wyprawy była pierwsza interaktywna wystawa kosmiczna i Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie. Jak się okazuje, nauka w formie zabawy może być inspirującą przygodą. W Kosmoparku po krótkiej części z przewodnikiem, wypełnionej ciekawostkami kosmicznymi, przekonaliśmy się, jak wiele czeka na nas atrakcji w sali z eksponatami. Wśród nich największą popularnością cieszył się symulator do szkolenia astronautów, ręczne sterowanie łazikiem, wirtualny lot w kosmos, spacer po Jowiszu czy wizyta w kosmicznej sali plazmowej. Niektórzy wysłali głos na Marsa, jeszcze inni sprawdzili swój wiek na różnych planetach. Dziewczyny chętnie poddały się próbie elektryzowania włosów. Na koniec wizyty w Kosmoparku wzięliśmy udział w interaktywnych zajęciach „Długopis 3D”. Tak umocnieni wiarą w swoje możliwości i podbudowani wiedzą naukową oraz eksperymentowaniem z własnymi możliwościami ruszyliśmy do Czarnolasu na spotkanie z Janem Kochanowskim. Przewodnik odkrył przed nami wiele cennych faktów z życia poety, którego przemyślenia i utwory są jakże aktualne do dziś. W każdej sali unosił się duch poety, a jednej, jako żywy, wykuty w wosku, sam Mistrz! Chętnie się z nami sfotografował. A dla tych, którzy poszukują weny twórczej, polecamy usiąść na kamiennej ławeczce na końcu alei lipowe i zamknąć oczy. Cóż, podróże kształcą i bawią! A. T.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!