Logo Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Wystawa „Mikołaj Kopernik – wielki astronom”

Ocena 0/5

Podsumowanie projektu w klasach czwartych.

11 stycznia 2024r. klasy czwarte zgromadziły się przy wystawie poświęconej naszemu wielkiemu astronomowi i sfotografowały się na tle gwiazd.

Słowa uznania do uczniów skierowała p. dyr. A Kuliś. Wystawa była podsumowaniem projektu realizowanego w I semestrze z okazji 550 rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika i została przygotowana pod kierunkiem p. A.  Traczyk przy współpracy z p. A. Szyprzak- Węgrecką oraz p. E. Chaber. Oglądając makiety Układu Słonecznego, model rakiety, planety Ziemi i kamienicy toruńskiej, poczuliśmy się jak w wehikule czasu pędzącym przez
kosmiczne przestrzenie. Z faktów i ciekawostek Kopernikańskich wynikało to, jak ponadczasowa i wielka jest nauka naszego astronoma. Najlepiej świadczy o tym fakt, że nasz Układ Słoneczny nazywany jest także Systemem Kopernikańskim.
Gratulujemy uczniom klas czwartych i uczennicy klasy 5a pomysłów i inwencji twórczej!

A.T.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności