Bombka z Memmingen
Na ostatnich lekcjach historii uczniowie naszej szkoły brali udział w nietypowych zajęciach pt. – „Bombka z Memmingen” .
Lekcja jest kontynuacją udziału naszej szkoły w ogólnopolskiej kampanii „BohaterOn-włącz historię” mającej na celu upamiętnienie Powstańców Warszawskich. Zadaniem uczniów było wysłuchanie słuchowiska, wypełnienie kart pracy oraz wykonanie bombki z Memmingen. Słuchowisko „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn. Jest to opowieść o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną, oparta na prawdziwych wydarzeniach z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego. Akcja rozgrywa się 24 grudnia 1944 r. 16-letni Aureliusz Dembiński znajduje się w obozie jenieckim Stalag VII B Memmingen, do którego trafił po upadku Powstania Warszawskiego. Jest z dala od rodziny i Polski, o którą walczył. I choć z czasem ułożył sobie życie poza Ojczyzną, nigdy o niej nie zapomniał.
ASz-W


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!