Podręczniki trafiły do naszych uczniów....
6978 podręczników i ćwiczeń oraz 175 pakietów ćwiczeń dla klas młodszych trafiło do rąk i plecaków naszych uczniów.
Każdy podręcznik musi przetrwać 3 kolejne lata użytkowania, dlatego zawsze przypominamy o konieczności obłożenia podręczników i zadbania o nie w odpowiedni sposób.
W tym roku uczniowie klas 3. i 6. otrzymali nowe książki., klasy 2., 5. i 8. są „drugimi” użytkownikami podręczników, natomiast uczniowie z klas 1., 4. i 7. ze swoich podręczników uczą się jako „trzeci” użytkownicy. Stan tych podręczników jest różny. Niektórzy umieją zadbać o podręczniki, pilnują, żeby książki były obłożone, w plecaku był porządek, nie zaplątała się
żadna kredka, która zabarwi strony i rzecz najważniejsza, żeby książka nie została zalana. Papier pije wodę jak gąbka, więc nawet niewielka ilość płynu, miękki owoc, rozlany flamaster mogą bezpowrotnie zniszczyć książkę.
W naszej szkole staramy się przestrzegać tej zasady, zalana książka musi być odkupiona. Nie możemy narażać naszych uczniów na kontakt z zainfekowaną, chorą książką. W zamoczonej książce mogą się rozwinąć kolonie pleśni i grzybów, które są niebezpieczne dla zdrowia każdego użytkownika. Inne usterki często da się naprawić, tej jednej – śladów płynu w książce – nie.
Bardzo prosimy o szanowanie podręczników, które tak naprawdę nie są darmowe, bo my wszyscy, jako podatnicy się na nie składamy. Ich ceny rosną z roku na rok i choćby tylko dlatego warto o nie zadbać. Sami chętnie pomożemy obłożyć książki w papier i nauczymy podstawowych sposobów naprawiania podręcznika.
Mam też prośbę, by nie traktować nas jak wrogów, którzy się czepiają, że trzeba odkupić „troszkę zalaną książkę”. Szanowni Państwo, działamy dla dobra Waszych dzieci, będziemy wdzięczni, gdy będziecie o tym pamiętali....
JD
25.09.2025


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!