Edukacja z wojskiem
Dnia 29 maja 2024r. uczniowie klasy 7d wzięli udział w zajęciach edukacyjno-obronnych w ramach programu „Edukacja z wojskiem”.
Głównym celem i założeniem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności, kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych. Wojskowy instruktor przeprowadził 3-lekcyjne szkolenie, które obejmowało treści z zakresu wojskowości, obronności, bezpieczeństwa, pomocy medycznej oraz obrony cywilnej. Uczniowie zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy.
Na zakończenie szkolenia każdy uczeń otrzymał certyfikat potwierdzający udział w programie.
J. Kołodziejska-Czubla


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!