Uroczystość przy Pomniku Poległych w Boryszewie
22 września odbyły się uroczystości upamiętniające rozstrzelanie 50 żołnierzy z Bydgoskiego Batalionu Obrony Narodowej. Niemcy dokonali tej zbrodni 85 lat temu w Boryszewie, a fakt ten upamiętnia Pomnik Poległych znajdujący się przy ul. J. Sobieskiego.
W obchodach odbywających się przy pomniku nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Pani Dyrektor oraz poczet sztandarowy wzięli udział w polowej mszy świętej,
następnie został odczytany apel pamięci, oddano również salwę honorową i złożono kwiaty ku czci poległych.
To piękna lekcja historii. Pamiętamy o Bohaterach, którzy stracili życie w czasie II wojny światowej.
E.Z.
J.K.-Cz.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!