Logo Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Rowerowe zmagania uczniów klas 4

Ocena 0/5

W czerwcu uczniowie klas 4 przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. To ważne wydarzenie w szkolnym kalendarzu, które umożliwia uczniom zdobycie pierwszego "prawa jazdy" i uczy ich bezpiecznego poruszania się na drodze.
Przygotowania do egzaminu trwały przez przez cały rok szkolny. Uczniowie podczas lekcji techniki poznawali zasady ruchu drogowego, znaki drogowe oraz podstawowe zasady pierwszej pomocy.
Sam egzamin składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego poruszania się na rowerze. W części praktycznej, 11.06.2024 r. uczniowie po raz pierwszy zdawali test praktyczny, na nowym miasteczku rowerowym. Tam prezentowali swoje umiejętności jazdy, pokonując przeszkody i wykonując różne manewry.
Atmosfera podczas egzaminu była pełna skupienia, ale także entuzjazmu. Uczniowie, którzy nie wykazali się podstawową znajomością przepisów o ruchu drogowym mogą przystąpić do sprawdzianu w nowym roku szkolnym – ZAPRASZAMY !!!
Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali egzamin na kartę rowerową.
Karty rowerowe zostaną wydane 18.06.2024 r.


Mirosława Szygalska

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności