Łamańce językowe w naszej szkole
Gdy wyćwiczysz trudne słowa, pięknie zabrzmi polska mowa!
Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Łamańców Językowych w klasie 5c i 4a gościliśmy na zajęciach logopedę, p. Grażynę Kołasińską.
"Stół z powyłamywanymi nogami" - taki temat lekcji zapisaliśmy. Dzięki pani Grażynie pięknie wybrzmiały trudne słowa w zabawnych rymowankach i szeleszczące głoski.
Cóż, język polski nie należy do najłatwiejszych, obcokrajowcy mają nie lada kłopot ale warto go promować, poczynając od prostych ćwiczeń oddechowych.
Ćwiczmy dykcję!
A.T.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!