Logo Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole

Ocena 0/5

W dniach 9–13 lutego 2026 r. nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu – ogólnopolskiej inicjatywy promującej odpowiedzialne, świadome i bezpieczne korzystanie z sieci.

Żyjemy w świecie, w którym Internet – wspierany przez sztuczną inteligencję – stał się nieodłącznym elementem codzienności dzieci, młodzieży i dorosłych. Z jednej strony umożliwia szybkie tworzenie i udostępnianie informacji, obrazów czy filmów, z drugiej jednak coraz trudniej odróżnić treści rzetelne od fałszywych lub potencjalnie szkodliwych.

Dlatego podczas tegorocznych działań szczególny nacisk położyliśmy na:

- bezpieczeństwo w sieci,
- rozwijanie krytycznego myślenia,
- świadome i odpowiedzialne korzystanie z nowych technologii,
- rozpoznawanie dezinformacji i manipulacji,

W ramach obchodów na lekcjach informatyki odbyły się zajęcia edukacyjne, które pomogły uczniom lepiej zrozumieć współczesne wyzwania cyfrowego świata. Wspólnie pokazaliśmy, że Internet może być miejscem inspirującym i bezpiecznym – pod warunkiem, że korzystamy z niego mądrze.

Na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/webinary.html  dostępne są również webinary,  które będą odbywać się w lutym w godz. 17.00-18.15.
Webinar "Domowe Zasady ekranowe dla najmłodszych" będzie odbywać się w godz. 19:00 - 20:30

AW

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności