Logo Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki.

Ocena 0/5

Tobie Książko przyrzekamy!

My, uczniowie pierwszej klasy
Tobie Książko przyrzekamy,
Że szanować Cię będziemy,
Krzywdy zrobić Ci nie damy.
Obowiązków czytelnika
Będziemy przestrzegać pilnie
I z twych rad i Twych mądrości
Korzystać od dziś usilnie!
Przyrzekamy!


Takimi słowami uczniowie klasy 1A, 1B i 1C 12 marca 2025r. złożyli uroczyste przyrzeczenie książce i stali się Czytelnikami.

Dla naszej szkolnej społeczności to bardzo ważne wydarzenie, dlatego uczniowie klas 3A i 3B przygotowali radosne widowisko pt. „Spotkanie z panem Andersenem”.  Widowisko w wykonaniu trzecioklasistów było radosne i kolorowe.

Po ślubowaniu pierwszaków każdy uczeń otrzymał prezent - książkę pt. Wnuczka antykwariusza napisaną przez Justynę Bednarek i materiały dla rodziców – Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem! Te wyprawki otrzymaliśmy od Instytutu Książki. Księgarnia Jogi z Sochaczewa ufundowała dla każdego pierwszaka książeczkę z baśnią „O brzydkim kaczątku” Hansa Ch. Andersena, a dodatkowo uczniowie otrzymali wyjątkową zakładkę do książki zaprojektowaną przez uczennicę klasy 5C – Julię Krzemińską.

Teraz czekamy na naszych miłych Czytelników i liczymy, że będą lubili korzystać z naszych zbiorów :-)

JD

12.03.2025.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności