Klasy 6 w Biskupinie
18 września br. uczniowie klas szóstych naszej szkoły wybrali się na Festyn archeologiczny do Biskupina. Uczestnicy wycieczki mogli obejrzeć rekonstrukcję osady obronnej z przełomu epok brązu i żelaza. Ponieważ tematem przewodnim tegorocznego Festynu była kultura Słowian w okresie wczesnego średniowiecza, uczniowie klas szóstych mieli okazję zapoznać się z także z interesującymi faktami na temat życia dawnych Słowian. Szóstoklasiści odwiedzili wioskę piastowską oraz obóz książęcy. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się kramy kupieckie na których można było obejrzeć oraz zakupić przedmioty wzorowane na znaleziskach archeologicznych. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń.
MO

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!