przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
957676 odwiedzin

Działania

A A A

"Sochaczew - moja mała Ojczyzna"

Klasy drugie w miesiącach październiku i listopadzie 2019 roku realizowały projekt „Sochaczew- moja mała ojczyzna”. Głównym założeniem projektu było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności  narodowej, regionalnej, a zwłaszcza tej najbliższej lokalnej oraz kształtowanie postawy szacunku dla dziedzictwa kulturowego miasta Sochaczewa.

 

***


Święto Niepodległości w świetlicy

W dniu 14.11 w świetlicy szkolnej odbyło się przedstawienie związane z obchodami Święta Niepodległości.


***

 

Listopadowa zaduma w 101 rocznicę odzyskania niepodległości

W listopadzie 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Bez wątpienia, to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy najmłodsi uczniowie  oddziałów zerowych, klas pierwszych i trzecich, a także Va i VIb przygotowali wzruszającą lekcję historii pt. „Opowiedz nam moja Ojczyzno”.

 

***

 

Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych

„Kto Ty jesteś? Polak Mały…”. Takimi słowami rozpoczął się w naszej szkole III Przegląd Pieśni i Piosenek Patriotycznych. W spotkaniu wzięło udział wielu uczniów klas 1-3.

 

***

 

Kampania BohaterOn

Nasza szkoła wzięła udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterOn – włącz historię! Akcja ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami. 

 

***

Śladami Wielkiej Wojny

Już po raz czwarty, w przededniu 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uczniowie klas szóstych mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej i jakże atrakcyjnej lekcji historii na temat wydarzeń związanych z Wielka Wojną.

5 listopada 2019 roku gościliśmy w szkole pisarza z Sochaczewa, pana Michała Gołkowskiegoautora m.in. serii książek „Stalowe Szczury”, osadzonych w realiach I Wojny Światowej. Po wysłuchali krótkiej prelekcji uczniowie klasy VI b wraz z wychowawczyniami udali się na historyczną grę terenową, zatytułowaną „Śladami Wielkiej Wojny”. 


***

Historyczny pogrzeb majora Kozubowskiego

6 września w kościele p.w. św. Wawrzyńca w Sochaczewie odbyła się uroczysta Msza żałobna za duszę majora Feliksa Kozubowskiego i dwóch nieznanych żołnierzy służących w obronie Sochaczewa w 1939r.

Naszą szkołę na uroczystości reprezentowała pani dyrektor Anna Kuliś, poczet sztandarowy z opiekunami, oraz klasa 6 d z wychowawcą.

kontakt