Wspomnień czar

24 maja 2014r. to drugi dzień uroczystości jubileuszowych 50-lecia „czwórki”.  Tego dnia szkoła otworzyła swoje drzwi dla wszystkich pełnoletnich absolwentów, byłych pracowników i przyjaciół. Goście mogli przypomnieć sobie historię placówki, powspominać szkolne lata, a przede wszystkim spotkać się z byłymi kolegami i koleżankami ze szkolnej ławki oraz nauczycielami. Galę jubileuszową uświetnił występ uczniów klasy 2a pod hasłem „Ala ma kota, czyli szkolny pamiętnik moich dziadków, rodziców i mój”, podczas którego, razem z panią dyrektor Ewą Malinowską, zabrali oni gości w podróż po historii szkoły. Atrakcją okazał się pokaz mody szkolnej zaprezentowany przez uczniów klas drugich, który zdecydowanie przybliżył dawne czasy. Tym sposobem każdy mógł znowu przez chwilę poczuć się jak uczeń. Na zakończenie p. Irena Andrzejewska  w imieniu absolwentów zadedykowała  byłej dyrektor Annie Kaźmirskiej i obecnej Ewie Malinowskiej piosenkę na melodię „ Być może gdzie indziej…” A. German. Nie jednemu zakręciła się łza w oku. Potem przyszedł czas na zwiedzanie szkoły, oglądanie wystawy pamiątek, kronik, zdjęć z lat 1964 – 2014, przygotowanych specjalnie na tę okoliczność. Co chwilę można było usłyszeć okrzyki radości rozpoznawanych osób. Trudno w kilku słowach opowiedzieć o historii szkoły, która dla każdego ucznia, czy nauczyciela związanego z „czwórką” oznacza inne osobiste przeżycia, sukcesy, przyjaźnie i wspomnienia. Dlatego wszyscy przybyli na uroczystość  mogli się nimi podzielić podczas wspólnych rozmów przy kawie i herbacie. Była też okazja, by wpisać się do pamiątkowej księgi i zakupić monografię szkoły – pierwszą, zwartą pracę o jej historii i ludziach tworzących jej klimat. Myślę że ten dzień na długo zostanie w naszych sercach.

GALERIA ZDJĘĆ1

GALERIA ZDJĘĆ2