przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
739280 odwiedzin
„Czwórka” w Pieninach

Dnia 06.05.2014r. klasy 5A, 5B i 3 osoby z klasy 5D udały się na wycieczkę w Pieniny. Ośrodek, w którym mieszkaliśmy znajdował się w Ochotnicy. Miejsce naszego zamieszkania było pełne atrakcji, znajdowało się tam boisko do gry w piłkę nożną i w siatkówkę, a przed wejściem było małe oczko wodne, w którym pływało mnóstwo rybek.

Wycieczka trwała 4 dni. Podczas niej klasy zobaczyły wiele ciekawych miejsc, takich jak: zamek w Czorsztynie, zaporę w Niedzicy oraz Wąwóz Homole. W czasie pobytu na wycieczce nasze klasy zdobyły szczyt Trzech Koron, czyli szczyt znajdujący się na terenie Pienińskiego P.N. Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam pani przewodnik, która przekazywała nam wiele ciekawych informacji.

Jedną z rozrywek było udanie się na lody, które zachwyciły nas swoim smakiem. Podczas naszego wyjazdu udaliśmy sie także na spływ Dunajcem, który trwał 2 godziny. Pomimo, że było nam chłodno flisacy cały czas nas rozbawiali - opowiadali nam ciekawe anegdotki oraz chlapali nas wodą.

Nie można także zapomnieć o Wieliczce, którą zwiedzaliśmy podczas podróży.
Co prawda zobaczyliśmy tylko 3 z 9 poziomów tej przepięknej i okazałej kopalni. Trzeciego dnia wycieczki mieliśmy okazję spróbować wód mineralnych w Szczawnicy, miejscowości uzdrowiskowej.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był Stary Sącz, gdzie mieliśmy szansę zobaczyć klasztor Klarysek oraz muzeum Jana Pawła II. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała i dostarczyła nam niezapomnianych wrażeń. Wszyscy na pewno zapamiętają ją na długi czas.

 GALERIA ZDJĘĆ

 

Ewa Januszewska i Zuzanna Budzińska, klasa 5B

 

A A A
12.05.2014
godz.08:27
 
kontakt