Adam Laureatem Ogólnopolskiego Konkursu „Grafika z żółwiem”

Organizatorem ogólnopolskiego konkursu  informatycznego „Grafika z żółwiem” jest Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie. Konkurs polegał na samodzielnym rozwiązywaniu zadań dotyczących grafiki żółwia w języku Logo (środowisko ImagineLite) lub Python (wersja 3.3.2) i składał się z trzech etapów:

• I etap polegał na rozwiązaniu trzech zadań. Do II etapu konkursu zostali zakwalifikowani uczniowie, którzy uzyskali 50% punktów.
  • II etap - quiz w macierzystej szkole ucznia Do III etapu konkursu zostali zakwalifikowani uczniowie, których rozwiązania zostały ocenione najwyżej.
  • III etap polegał na rozwiązaniu dwóch zadań.

Zadania i ich ocena publikowane były na bieżąco na platformie konkursy.oeiizk.edu.pl, a rozwiązania zadań uczestnicy przesyłali do oceny za pośrednictwem specjalnego formularza.

Konkurs trwał od 18 września 2013 r. do 8 kwietnia 2014 r.

Komisja Konkursu na podstawienie oceny każdego z zadań i quizu, ustaliła listę laureatów wśród których jest uczeń naszej szkoły - Adam Jachowicz z kl. VId, który uzyskał 117,44 punktów na 120 możliwych do uzyskania.

Adam pracował w środowisku programistycznym ImagineLite.

Jeśli sądzicie, że zadania były łatwe, to spróbujcie rozwiązać takie: zadanie 5 (etap III). Możecie to zrobić w programie Logomocja. Program ImagineLite (odpowiednik Logomocji) stworzony został wyłącznie na potrzeby konkursu i był dostępny na platformie konkursy.oeiizk.edu.pl. Powodzenia!

Chciałabym przypomnieć, że to już drugi konkurs Adama z „żółwikiem”. W konkursie, skierowanym do uczniów województwa mazowieckiego „MiniLogia 12” doszedł do II etapu. Udział w miniLogii z pewnością przydał się w zmaganiach z zadaniami konkursu „Grafika z żółwiem”.

Gratuluję i życzę Adamowi dalszych sukcesów w programowaniu grafiki w gimnazjum!

Mirosława Bąkowska

12.05.2014