Lekcja wychowawcza inaczej

Uczniowie klasy 4f przejęli częściowe prowadzenie lekcji wychowawczych i rozpoczęli cykl prezentacji na temat interesujących lub znanych osób wśród swoich najbliższych.

Pierwsza prezentacja przedstawiała ucznia naszej klasy, który na pewno jest na dobrej drodze do sukcesu sportowego. Dawid Szkopek, bo o nim tu mowa, trenuje piłkę nożną na pozycji bramkarza od dwóch lat, pod okiem trenera Bartosza Targaszewskiego.

Ale przygodę z piłką Dawid rozpoczął dużo wcześniej, kiedy to jako kilkuletni chłopiec wyszedł sobie na podwórko, tam zobaczył grające w piłkę dzieci, bez trudu je „okiwał”, zabrał im piłkę i uciekł do domu… Oczywiście „zdobyte trofeum” musiało wrócić do właściciela.

Obecnie, to znaczy przez ostatnie dwa lata Dawid wraz z kolegami z drużyny Akademia Piłkarska Sochaczew, zdobył też niezłe trofea: 10 medali i pucharów - 4 złote, 3 srebrne i 3 brązowe. Jednym z ważniejszych dla Dawida jest ten, który otrzymał jako super zawodnik wybrany spośród aż sześciu drużyn piłkarskich.

Swoją postawą na boisku zwrócił uwagę trenerów Wisły Płock, którzy zaproponowali mu kontynuowanie swojej przygody z piłką nożna w tym prestiżowym i uznanym klubie.

Wielkim osiągnięciem jest również powołanie go przez Wydział Szkolenia Płockiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej do kadry okręgu Płockiego, która wystąpiła na Turnieju o Puchar Prezesa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie.

Podczas prezentacji uczniowie z dużym zaciekawieniem słuchali informacji o pasji swojego kolegi, mogli również oglądać przyniesione medale i statuetkę. Na koniec Dawid powiedział „Bardzo lubię to co robię i chcę dalej się rozwijać w sporcie”.

Cieszymy się, że mamy w klasie zdolnego piłkarza, który został zauważony. Życzymy mu wielu sukcesów :) i oby kontuzje go omijały.

K. F.

09.04.2014