Konkurs biblioteki „Napisz i wydaj własną książeczkę” rozstrzygnięty!

Do konkursu zgłosiło się  ośmioro dzieci z klas 2 - 4. Zadanie młodych autorów  polegało na napisaniu krótkiego  tekstu  dla dzieci z klas pierwszych oraz zilustrowanie opowiedzianej historii. Ta całkowicie samodzielna praca wymagała sporo czasu i pomysłowości.

Dzieci pisały o tym, co jest dla nich ważne: o przyjaźni, zwierzętach, książkach, marzeniach. Możemy przeczytać o przeprowadzce, nowej szkole i nowych przyjaciołach; o urodzinach; o marzeniu, by zostać mistrzem sportu. Wzruszająca jest przypowieść o dwu papugach oraz historia przygarniętego przez dzieci bezdomnego psa.

Wartość książeczek podnoszą oczywiście ilustracje autorów, nadające pracom indywidualny charakter.

W dniu 17. 03. 2014r. obecni w szkole uczestnicy konkursu spotkali  się w bibliotece, by odebrać ufundowane przez bibliotekę nagrody.

Lista nagrodzonych i tytuły książeczek:

I miejce:

A. Bylicka( kl.2a) – „Papuga Ania”

M. Lach, S. Kuciarska (kl.4f)- „ „Mój nowy pies Garfield”

II miejsce:

J. Sadowska(kl.4d)- „ Moje pierwsze zawody”

M. Jarka (kl. 4d)- „ Urodziny Eli”

N. Siekierska (kl.3c)- „ Przyjaciele”

Wyróżnienie:

W. Gonta (kl.2c)- „Książki z biblioteki”

Nagroda specjalna:

N. Grzegorek (kl.3f)- „ Zwierzyniec”