Dzień Sportu - 14 czerwca 2013 r.

„Czwórka sportem stoi” – te właśnie słowa wypowiedziała Dyrektor Szkoły Ewa Malinowska rozpoczynając tegoroczne obchody Dnia Sportu. W związku z budową nowej sali gimnastycznej, która powstaje na miejscu dawnych boisk, w tym roku byliśmy gośćmi Klubu Sportowego Orkan.

Na obu boiskach klubowych uczniowie zmagali się w wielu sportowych konkurencjach przygotowanych i poprowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz najstarszych uczniów naszej szkoły. W zespołowych zabawach sportowych wzięły udział dziesięcioosobowe reprezentacje wszystkich klas. Zwycięstwo odniosły klasy: 1e, 2f, 3f, 4b, 5b, 6b. Oprócz tego uczniowie wzięli udział w konkurencjach indywidualnych: biegu na 60m,   przeciąganiu liny, rzutach do celu woreczkiem i piłeczką palantową, przenoszeniu piłek lekarskich i żonglerce piłką.

Na koniec rozegrano mecz piłki nożnej:  uczniowie kontra nauczyciele, który zakończył się zwycięstwem reprezentacji nauczycieli 3:2. Wszystkie te sportowe zmagania dostarczyły wszystkim, uczniom i nauczycielom, wielu pozytywnych przeżyć.

BZ

15.06.2013