przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
969678 odwiedzin
Niespodzianka z Centrum Nauki Kopernik!

Miło nam poinformować, że z Centrum Nauki Kopernik otrzymaliśmy, w ramach podziękowań za współpracę i zaangażowanie, niezwykłą pomoc dydaktyczną w postaci Modułowej Pracowni Przyrodniczej – trzy Moduły „Energia”, czyli edukacyjne narzędzia umożliwiające prowadzenie zajęć z wykorzystaniem metody badawczej.

Eksperymentowanie na fizyce czy chemii, jak też na zajęciach polonistycznych skorelowanych na przykład z chemią staje się ciekawsze i możliwe. Lepiej poznamy energię cieplną, fale cieplne, zrozumiemy, jak pozyskiwać energię przez rośliny czy też dowiemy się, jak działa energia obecna w reakcjach chemicznych. A to tylko wierzchołek góry lodowej! Świat eksperymentów stoi przed nami otworem, wystarczy tylko uchylić drzwi, a już będziemy po drugiej stronie rzeczywistości pełnej tajemnic. Rzeczywistość tę odkrywaliśmy goszcząc Nauko-Bus, potem Planeto-Bus czy uczestnicząc wspólnie w wieczornych warsztatach astronomicznych oraz lekcji online na żywo. 

Dziękujemy Centrum Nauki Kopernik za te niezwykłe podróże do świata nauki i czekamy na kolejne, wspólne spotkania! Są one dla nas zawsze wielką przygodą skrojoną na miarę XXI wieku.

Ania Traczyk, polonista, organizator spotkań z CNK

A A A
19.12.2022
godz.21:34
 
kontakt