Sochaczew
VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Ortoludek”

13 grudnia 22r. wzięliśmy udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym „Ortoludek”, którego organizatorem była pani Agnieszka Padzik-Papierowska i pani Agnieszka Słubik-Woźnicka ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Chodakowie.

Konkurs obył się w dwóch kategoriach wiekowych: 4-6 oraz 7-8. Naszą szkołę reprezentowali: Wojciech Baczyński, Eryk Śliwiński i Szymon Racki. Wszystkim uczniom przyświecał jeden cel – bezbłędnie napisać dyktando.

Dla niektórych „13” okazała się szczęśliwa. Eryk Śliwiński z klasy VI d zdobył III miejsce. Nagrody, ufundowane przez Burmistrza, Wójta oraz Starostwo, wręczał wicedyrektor SP 7, pan J. Zagajewski wraz z organizatorką konkursu, panią A. Padzik-Papierowską.

Dzięki konkursowi uczniowie uświadomili sobie, że ortografia polska – choć trudna – to zmagania z nią mogą być przyjemne i satysfakcjonujące. Cóż, może nie taki diabeł straszny, jak go malują?

Ania Traczyk

13.12.2022