Sochaczew
Finał konkursu „Szuflada 22”

Za nami finał powiatowego konkursu literackiego „Szuflada 22”.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 4 grudnia 22r. w sali widowiskowej Teresińskiego Ośrodku Kultury.

Miło nam oznajmić, że Joanna Wilczyńska z klasy 8d zdobyła II miejsce za pracę o Muzeum Międzygalaktycznym na Proximie.

Poziom tekstów literackich nadesłanych na konkurs powiatowy, ocenianych przez profesjonalne jury, był bardzo wysoki, co też podkreśliła organizator konkursu, pani Katarzyna Rospędowska. Tematyka prac różnorodna – z nutą poezji, współczesnego reportażu i prozy fantastycznonaukowej. Uznanie jury zdobył poruszający reportaż nawiązujący do sytuacji wojennej za naszą wschodnią granicą. Fragmenty prac nagrodzonych prezentowano na scenie. Finałowa imprezę uświetnił koncert znanych i lubianych szlagierów przedwojennych oraz współczesnych w wykonaniu uczniów teresińskiej szkoły – sekcji wokalnej TOK-u. Wyróżnione i nagrodzone prace są stopniowo umieszczane na Facebooku, a kilka z nich pojawi się w „Prosto z Gminy” oraz „Ziemi Sochaczewskiej”.

Wszystkim uczniom życzymy odkrywania talentów literackich i dzielenia się przemyśleniami, a zwycięzcom gratulujemy.

Ania Traczyk

05.12.2022