przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
969678 odwiedzin
Sukces Aleksandra i Nikoli w Powiatowym Konkursie na prezentację multimedialną

08.12.2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1, w Sochaczewie odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu na prezentację multimedialną pod patronatem honorowym Starosty Sochaczewskiego oraz Burmistrza Miasta Sochaczew, zorganizowanego pod hasłem: „Każdy inny – wszyscy równi”.

Konkurs miał na celu:

- pokazanie osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, jako osoby w pełni wartościowej, 
- zachęcanie do otwarcia się na osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, do traktowania ich jako równoprawnych członków społeczności,
- budowanie atmosfery tolerancji dla środowiska osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Jak zapewniły na wstępie organizatorki konkursu, wszystkie cele udało się osiągnąć w przygotowanych przez uczniów prezentacjach. Następnie wyświetlona została prezentacja uczniów SP1 (poza konkursem), wprowadzająca w temat dzisiejszego spotkania.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, z choinką w tle. Uświetnił ją występ dzieci z grupy przedszkolnej, które w pięknej piosence przypomniały zasady zachowania kulturalnego człowieka. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przedstawienie wyników konkursu oraz wręczenie nagród i dyplomów. Na ten moment z niecierpliwością czekali uczniowie.

Miło mi poinformować że nasi uczniowie zdobyli:

I miejsce – Aleksander Podsędek,

Wyróżnienie – Nikola Zielińska.

Następnie zaprezentowana została zwycięska prezentacja, która nagrodzona została brawami zgromadzonych.  Miło było zobaczyć uśmiech zadowolenia na twarzy zaskoczonego sukcesem Aleksandra.

Uroczystość  zakończył ponowny występ przedszkolaków w piosence nawiązującej do tematu konkursu. Bo tak naprawdę wszyscy jesteśmy inni ale równi względem siebie.

Nikoli i Aleksandrowi gratulujemy sukcesu, a organizatorkom konkursu dziękujemy za miłe spotkanie.

mb

A A A
08.12.2022
godz.13:25
 
kontakt