Sochaczew
Udział w projekcie POZNAJ POLSKĘ

Uczniowie CZWÓRKI poznawali Polskę w ramach przedsięwzięcia ustanowionego przez Ministra Edukacji i Nauki.

Uczniowie klas młodszych przemieszczali się po Warszawie Traktem Królewskim. Odwiedzili Zamek Królewski, Starówkę oraz Pałac w Wilanowie. Na Cmentarzu Wolskim uczcili pamięć poległych w czasie II wojny światowej. Pod pomnikiem Polegli – Niepokonani zapalili znicze.

Uczniowie klas starszych w ramach projektu także odwiedzili cmentarz na Woli, zwiedzili MuzeumPolin. Uczniowie klas VI i VIII mieli okazję poznać fragment historii Polski oraz ludności żydowskiej zamieszkałej na terenie naszego kraju.

Wszyscy uczniowie biorący udział w przedsięwzięciu byli zainteresowani przedstawianymi wydarzeniami. Uważnie słuchali przewodników, zadawali pytania. Podczas tego wyjazdu nauczyli siębardzo dużo.

To były bardzo pouczające wycieczki. Mamy nadzieję, że będą kolejne…

J.W.

02.12.2022