Sochaczew
Podróż do gwiazd

O Słońcu, zorzach i marzeniach. Spotkanie z panem Karolem Wójcickim -dziennikarzem, pasjonatem nocnego nieba, popularyzatorem nauki, astronomem.

Nikt tak ciekawie nie potrafi opowiadać o gwiezdnych konstelacjach, zorzach, zaćmieniach Słońca jak pan Karol Wójcicki. Popularny dziennikarz, pasjonat nocnego nieba, popularyzator nauki i astronom zawitał w progi naszej szkoły 14 listopada 2022r.

Przez niemal dwie godziny odkrywaliśmy z panem Karolem tajemnice różnych podniebnych zjawisk, nie mogąc nadziwić się obrazom, które wyczarowała kosmiczna natura, a uchwyciła kamera. Czasami kilkusekundowe zjawiska zrejestrowane okiem kamery wydawały się tak nieprawdopodobne, że miało się wrażenie, jak gdyby przeniknęły do nas z baśniowego świata. Wprawione w ruch zorze niemal tańczyły na ekranie. Po fascynującym wykładzie był czas na pytania – nawet o życie w kosmosie i spotkanie z obcą cywilizacją.

Miłym akcentem spotkania był wywiad udzielony przez pana Karola uczniom klasy 8e –Annie Wysockiej, Oli Grzegorowskiej oraz Piotrowi Jarosińskiemu.

Panie Karolu, dziękujemy zawspólnie spędzony czas i gratulujemy wiedzy! Liczymy w przyszłym roku na wspólne oglądanie nieba,bo wiele jest jeszcze przed nami do odkrycia. A teraz obejrzyjmy zdjęcia oraz filmowe fragmenty spotkania, a także wywiad z panem Karolem – bezsprzecznie ulubieńcem gwiazd, a dla nas wspaniałym przewodnikiem na drodze kosmicznych nowinek i opowieści.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wywiadu z naszym gościem. Posłuchajcie!

Wywiad

Ania Traczyk