Sochaczew
CodeWeek ponownie w naszej szkole

Europejski Tydzień Kodowania

To akcja, w której nasza szkoła uczestniczy już po raz kolejny.

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów - w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i trzecim miejscem na podium.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

W tym roku, w ramach zajęć informatyki, kodowaniem na stronie studio.code.org zajmowały się klasy czwarte i piąte. Dzieci pracowały na lekcji, ale również dzięki otrzymanym kodom, mogą logować się i bawić w programowanie w domu.

Akcja trwała od 17.102022r do 31.10.2022r.

AW

21.10.2022