Sochaczew
Kwiecień 2022 w świetlicy szkolnej.

W świetlicy minął kolejny miesiąc. Kwiecień rozpoczęliśmy od uczestnictwa w warsztatach artystycznych „Makramowe ozdoby wielkanocne”, na których uczestnicy nauczyli się wyplatać makramy. Własnoręcznie wykonane prace ozdobiły pokoje małych artystów.

Pierwszy tydzień w świetlicy był „tygodniem dla zdrowia”. Świetliczaki interpretowały powiedzenie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Stworzyli zdrowotną listę wyzwań, a  pomogła im w tym wizyta pani Magdaleny Zborowskiej z Sanepidu, która zaprezentowała dzieciom piramidę żywieniową i inne materiały edukacyjne służące zdrowemu odżywianiu.

Wielkimi krokami zbliżała się Wielkanoc, dlatego też dzieci ze świetlicy poznawały zwyczaje i obrzędy wielkanocne, na zajęciach plastycznych przyozdabiały pisanki różnymi metodami oraz wykonali kartki wielkanocne.

Podczas zajęć rozmawialiśmy o Ziemi, która jest naszym wspólnym domem. Świetliczaki poznały Polskie Parki Narodowe w czasie prezentacji multimedialnej oraz alternatywne źródła energii.

Kwiecień był również miesiącem rozgrywek warcabowych. Świetlicowym Turnieju Warcabowym wyłonieni zostali najlepsi gracze:

I miejsce – Magda Tempczyk kl. 3a,

II miejsce – Filip Szymaniak kl. 3a,

III miejsce – Wiktor Matejko kl. 2c.

Podsumowanie miesiąca rozpoczęliśmy tanecznym krokiem. 29 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Tańca – dzieci poznały historię tańca, wykonały „Tańcząca baletnicę” – prace plastyczną z wykorzystaniem papierowych serwetek oraz ćwiczyły kroki Poloneza.

Na osłodę mali kucharze przygotowali dla siebie i swoich kolegów francuskie ciastka z jabłkami.

Do usłyszenia i zobaczenia w  maju!

P.S. Och zapomnieliśmy.

Nasza świetlica wzbogaciła się o nowy sprzęt. Mamy suchościeralną, magnetyczną tablicę, na której zamieszczane są prace świetliczków. Dzieci mają również możliwość rysowania specjalnymi flamastrami co daje im dużo radości.

05.05.2022