przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
861859 odwiedzin
Pasowanie na ucznia

 

Ważny dzień …

Pasowanie na ucznia, to uroczystość, która bardzo mocno wpisała się w tradycje naszej szkoły.

Od ponad 50 lat w tym uroczystym dniu uczniowie klas pierwszych składają ślubowanie na sztandar szkoły oraz dużym ołówkiem są pasowani na ucznia przez Dyrektora Szkoły. Tak też było w tym roku.

Tegoroczni pierwszoklasiści 1września 2021 roku, po raz pierwszy zasiedli w szkolnych ławkach. Wtedy też poznali swoje panie wychowawczynie oraz koleżanki i kolegów. Od tej pory minął już miesiąc. Pierwszoklasiści nabyli wiele nowych umiejętności, poszerzyli zakres wiedzy. Wszyscy uczniowie klas pierwszych bardzo sumiennie wykonywali szkolne obowiązki. Wszystkie dzieciaki udowodniły, że mogą stać się pełnoprawnymi uczniami. 

Po złożeniu ślubowania  na  sztandar szkoły, decyzją  Dyrektor Szkoły Anny Kuliś dn. 6 października 2021r. zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie i stali się 100 % członkami naszej społeczności. 

Pani Dyrektor zwracając się do uczniów życzyła im, aby czas spędzony w tej szkole był dla nich szczęśliwy, sprzyjał odkrywaniu świata, nawiązywaniu pierwszych przyjaźni, a szkolne obowiązki stały się przyjemnością. Rodzicom Dyrektor Szkoły życzyła dumy i radości z osiągnięć dzieci oraz dobrej współpracy ze szkołą. Życzenia do swoich młodszych kolegów skierowały też starsze koleżanki, przedstawicielki Rady Uczniów. 

Rada Rodziców, którą reprezentowała wiceprzewodnicząca pani Ewa Błaszczyk, także zadbała o pierwszoklasistów fundując im programy multimedialne oraz przekazując życzenia szkolnych sukcesów.

Uroczystość zorganizowana była z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Pamiętaliśmy o zachowaniu dystansu społecznego oraz noszeniu maseczek.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Joanna Winnicka

A A A
08.10.2021
godz.08:46
 
kontakt