Sochaczew
Wrzesień w świetlicy

Pierwsze dni szkoły upłynęły nam na dzieleniu się wakacyjnymi wspomnieniami, wzajemnym poznawaniu oraz na integracji grupy świetlicowej. Korzystając ze słonecznej pogody dzieci dużo czasu spędzały na świeżym powietrzu.

Omawialiśmy regulaminy i zasady obowiązujące w świetlicy i szkole oraz na placu zabaw. Rozmawialiśmy o bezpiecznej drodze do szkoły, poznaliśmy zasady poruszania się po drogach, przejściach dla pieszych, chodnikach. Przypomnieliśmy i utrwaliliśmy znajomość znaków drogowych czego podsumowaniem był konkurs  wiedzy dotyczący bezpieczeństwa na drodze. Najlepszą znajomością w tym zakresie na poziomie klas 1-4 wykazali się: Miłosz Dudziński 3a, Hubert Matejko 3a, Maciej Świnoga 3c, Maria Piotrowska 4a.

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - święto kreatywności, odwagi i zabawy.

Wrzesień to także czas podejmowania tematów ekologicznych. Włączyliśmy się do ogólnoświatowej akcji Sprzątanie Świata, która w tym roku odbywała się pod hasłem:  „Myślę, więc nie śmiecę”. Świetliczaki  w ramach tej akcji sprzątały najbliższą okolicę. Poznały zasady segregacji śmieci i jak być Eko.

Rozpoczęliśmy cykl zajęć kulinarnych, które dzieci uwielbiają. Piekliśmy muffinki, robiliśmy grzanki oraz przygotowaliśmy przepyszny, zdrowy koktajl owocowy. Oprócz doznań smakowych świetliczaki miały możliwość ćwiczenia samodzielności i kreatywności w kuchni, poznały jednostki wagi oraz zapoznały się ze zdrowym stylem życia.

Po pierwszych tygodniach pobytu w szkole można zauważyć pierwsze zawiązujące się przyjaźnie wśród dzieci, dlatego odbyły się zajęcia o cechach dobrego kolegi - dobrej koleżanki.

Cyklicznie odbywały się zajęcia plastyczno- techniczne, podczas których dzieci poznawały nowe techniki plastyczne i rozbudzały swoją wyobraźnię. Odbyły się również pierwsze zajęcia  z cyklu zajęć „Odkrywanie przez działanie – doświadczenia, eksperymenty, obserwacje przyrodnicze”. Systematycznie korzystaliśmy z dostępnego sprzętu sportowego w sali gimnastycznej.

Wykorzystując piękny początek jesieni wybraliśmy się na spacer podziwiając najpiękniejsze zakątki Sochaczewa oraz zorganizowaliśmy zabawę terenową – PODCHODY, która dała dużo radości dzieciom.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wrześniowej przygody w świetlicy:

Wychowawcy świetlicy

30.09.2021