Sochaczew
BĄDŹ EKO

PROJEKT EDUKACJI EKOLOGICZNEJ DLA KLAS 0 – 3

Od września  bieżącego roku w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjny dla klas 0 – 3, pt.: „Bądź eko”.

Głównymi celami tego projektu jest, min.: dostrzeganie zagrożeń wynikających     z nadmiernej eksploatacji środowiska; uświadomienie potrzeby ochrony środowiska; otwartość na drugiego człowieka i jego potrzeby.

Dzieci w każdym miesiącu począwszy od września do kwietnia będą zachęcane do różnych aktywności  w ramach edukacji ekologicznej.  We wrześniu uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się do udział u w 28 Akcji Sprzątania Świata – Polski, pod hasłem „Myślę, więc nie śmiecę” (dbamy o czystość otoczenia szkoły). Powstały również w salach lekcyjnych gazetki tematyczne związane z ochroną środowiska.

S.Borowiec

28.09.2021