przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
861879 odwiedzin
Tydzień szczęścia


    We wrześniu uczniowie naszej szkoły dołączyli do świętowania II Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia. Każdy dzień miał swoje niepowtarzalne święto oraz realizowane aktywności na terenie szkoły.

 

Rozpoczęliśmy Świętem Życzliwości. Uczniowie w swoich zespołach klasowych poprzez zabawę mogli doświadczyć mocy dobrych słów – mocy ich otrzymywania oraz dawania. Mamy nadzieję, że „kartki życzliwości” zostaną z naszymi uczniami na długo!

Wtorek ogłosiliśmy Świętem Śmiechu. Na każdej lekcji wprawialiśmy się w dobry humor dzięki dowcipom i żartom rozbrzmiewającym ze szkolnego radiowęzła.

Środa to wyjątkowe Święto Przyjaźni. W tym dniu nasi młodsi i starsi uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcie w przygotowanych fotobudkach, korzystając z zabawnych akcesoriów.

Czwartek to szalone Święto Zabawnego Stroju! Nasze szkolne korytarze wypełniły się kolorowymi, niepowtarzalnymi strojami. Na szczególne podziękowanie za zaangażowanie 

i pomysłowość zasługują klasy 2a, 3a, 4a oraz klasa 6a. 

Tydzień Szczęścia zakończyliśmy Świętem Wdzięczności. Przez cały tydzień na uczniów czekała „Skrzynka Wdzięczności”, do której mogli wrzucać karteczki z informacjami, za co oni sami są wdzięczni. Ich wspaniałe pomysły mogliśmy przeczytać na szkolnych gazetkach.

 

FILMIK

 

    „Pomysł  Tygodnia Szczęścia wywodzi  się  z Międzynarodowego  Tygodnia  Szczęścia  w  Pracy, obchodzonego   w   tym   samym   czasie. Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym aktywności  w  ramach  „Happiness  at  School”  zostały oficjalnie  włączone 

 w obchody międzynarodowe. Wydarzenie   zostało   objęte   honorowym   patronatem   Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Departamentu Edukacji Urzędu Miasta Wrocławia oraz Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. 

Celem Ogólnopolskiego Tygodnia  Szczęścia  w  Szkole  jest  zwrócenie  uwagi  na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w  szkole  i  w  pracy żyją zdrowiej, dłużej, lepiej. Poczucie szczęścia sprzyja  odporności,  kreatywności,  zaangażowaniu,  budowaniu  relacji,  przyjaźniom.  To prawdziwa  profilaktyka zdrowia  psychicznego  i  fizycznego,  szczególnie  w  tak  trudnym, pandemicznym czasie. (…) Razem celebrujmy dobry czas. W ten sposób kształtujemy dobre życie.”

                       

                        Anna Hildebrandt-Mrozek

                        Inicjatorka Ogólnopolskiego 

                        Tygodnia Szczęścia w Szkole
Osoby odpowiedzialne:


Magdalena  Nowak

Paulina Solska

Brygida Przydworska

Marta FrejA A A
20.09.2021
godz.20:38
 
kontakt