przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
861893 odwiedzin
Wycieczka klas 7a, 8a, 8b

Zwiedzamy Polskę -  to hasło przewodnie wycieczki, na którą w dniach 22-24.09.2021 r. udali się uczniowie klasy 8a, 8b i 7a wraz z opiekunami p. Bożeną Stefaniak, p. Joanną Zielińską, p. Aliną Witkowską, p. Sylwią Palasik, p. Martą Frej  i p.  Małgorzatą Orlikowską.

 

 W pierwszym dniu naszej wycieczki udaliśmy się do obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau. Przewodnik opowiedział nam o  miejscu, w którym rozegrała się ogromna tragedia - zagłada  wielu milionów ludzkich istnień.  Mogliśmy naocznie  przekonać się, w jak nieludzkich warunkach przebywali więźniowie i jak okrutnie byli traktowani. Nadal trudno uwierzyć w to, że „Ludzie ludziom zgotowali ten los”.

 

Drugi dzień naszej  podróży przebiegał w zupełnie innej,  radosnej  atmosferze, udaliśmy się bowiem do rodzinnego  parku rozrywki w Zatorze- Energylandii. Okrzyki radości rozbrzmiały już w autokarze, gdy tylko na horyzoncie pojawiły się olbrzymie, metalowe konstrukcje Hyperiona. Ten dzień uczestnicy naszej wycieczki spędzili na szaleńczej zabawie. Ci, którym nie brakowało odwagi, bawili się  w strefie ekstremalnej, niektórzy relaksowali się w spokojniejszych strefach parku rozrywki.

 

Kolejnym etapem naszej podróży  była Kopalnia soli w Wieliczce. Schodząc po 380 drewnianych stopniach ponad 100m w dół, wędrując labiryntem korytarzy, mieliśmy okazję poznać historię kopalni i podziwiać to, co stworzyła natura oraz człowiek. Urzekły nas płaskorzeźby i rzeźby wykonane z soli, podziemne solankowe jeziora, komory  i kaplice, w tym przepiękna kaplica św. Kingi. Nie bez powodu ta przepiękna kopalnia jest wpisana  przez UNESCO na listę światowego dziedzictwa.

 

Wróciliśmy do domu bogatsi o nową wiedzę i  doświadczenia, ale także szczęśliwi z powodu tego, że mogliśmy trochę czasu spędzić ze swoimi kolegami, zintegrować się, porozmawiać, odbudować relacje.  Tego nam przecież w  pandemicznej rzeczywistości  bardzo brakowało.

 

M.O.

A A A
26.09.2021
godz.18:44
 
kontakt