Sochaczew

"Podróż tysiąca mil

zaczyna się od jednego kroku"

/ Lao Tzu/
        Nauka w roku szkolnym 20/21 dobiegła końca! Teraz nadszedł upragniony i wymarzony czas dla uczniów, a czas ten trzeba celebrować.

Pewien filozof powiedział:
"Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym  Twoim życiu".
Wakacje będą ku temu okazją.

Za nami rok trudny, rok nowych umiejętności,  rok nauki zdalnej, czas spędzony przed komputerem. 25 czerwiec 21r. to dzień, na który z niecierpliwością czekali wszyscy uczniowie. Zakończenie roku szkolnego odbyło się uroczyście, choć w nieco mniejszym gronie uczniów i nauczycieli. Na hali sportowej zgromadziły się klasy trzecie i siódme. Panował wyjątkowy nastrój. Obudziły się dobre myśli i marzenia. Pani Dyrektor, Anna Kuliś, powitała gości. Po wprowadzeniu sztandaru Pani Dyrektor skierowała do nauczycieli, rodziców i uczniów wiele ciepłych słów, podkreślając znaczenie oraz wyjątkowy charakter minionego roku. Po tym niedługim, ale jakże żywo przemawiającym do wyobraźni wystąpieniu, uczniowie klas trzecich i siódmych odebrali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody, również te ufundowane przez Burmistrza Miasta Sochaczew dla uczniów z wysoką średnią w nauce. Zaraz potem listy gratulacyjne z rąk Pani Dyrektor otrzymali wzruszeni rodzice uczniów wyróżniających się w nauce i w zachowaniu. Uczniowie pozostałych klas otrzymali świadectwa z rąk wychowawców w klasach. W imieniu rodziców słowa podziękowania do nauczycieli za ten piękny, choć trudny czas, skierowała przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Trzcińska.
        Chwilą podniosłą i piękną, wpisującą się w tradycję naszej szkoły, stało się ślubowanie uczniów. Krótki występ muzyczny klas trzecich uświetnił uroczystość zakończenia roku szkolnego i był ostatnim akcentem tego miłego spotkania. Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom niezapomnianych, miłych wakacji.
       W tak serdecznej atmosferze rozstaliśmy się na długie dwa miesiące. Wtedy znów - mamy nadzieję - zapełnią się szkolne korytarze, zaczną zapisywać się tablice, wzdychając nad nieokiełznaną myślą uczniowskich głów i z radości zaskrzypią ławki. Cóż bowiem mogłoby nas bardziej uszczęśliwić we wrześniu niż powrót do szkół?
       Tymczasem czekają na nas przyjaciele, piękna przyroda i przygody. Dalajlama powiedział: "Raz do roku pojedź w miejsce, w którym jeszcze nie byłeś". Słusznie, bo przecież - według św. Augustyna - świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę.

Nabierzmy więc sił, by wkroczyć w szkolne progi z nowymi pomysłami i optymizmem.
Do zobaczenia we wrześniu!
AT
26.06.2021