721936 odwiedzin

„Lato w ptakach śpiewa,

Lato mieszka w drzewach,

Słońcu każe odkryć twarz,

Lato, Lato, jak się masz?”

/L. J. Kern/

26 czerwca 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie  odbyło się zakończenie roku szkolnego 2019/2020. Wyjątkowość tego dnia zapisze się w pamięci na długo nie tylko na kartach naszej szkoły. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym dzień wieńczący koniec zajęć szkolnych nie miał charakteru tak bardzo uroczystego, jak w latach minionych.

Zakończenie zajęć nastąpiło według wcześniej ustalonego planu z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i zgodnie z zaleceniami związanymi z CO-VID 19. Świadectwa i nagrody uczniowie otrzymali z rąk wychowawcy w wyjątkowej atmosferze. Bez wielkiego błysku fleszy, przemówień, gorących uścisków, ale za to z łezką w oku pierwsi szczęśliwcy mogli już odebrać świadectwa o 8.30. Oddziały przedszkolne pożegnały szkołę dzień wcześniej, 25 czerwca 20 r.

Szczególny powód do dumy miał Jędrzej Kuśmierczyk z klasy 5f – uczeń z najwyższą średnią w szkole. Z rąk Pani Dyrektor, Anny Kuliś, otrzymał nagrodę Dyrektora Szkoły. Uczniowie z najwyższą średnią  na poziomie klasy IV, V, i VI otrzymali też Nagrodę Burmistrza Miasta Sochaczew. W imieniu Burmistrza Pani Anna Kuliś, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi, wręczyła nagrody Mateuszowi Wągrockiemu z klasy IV a, Jędrzejowi Kuśmierczykowi z klasy 5 f oraz Dominikowi Rokickiemu z klasy VI a. Dodajmy, że na uznanie zasługują również klasy z najwyższą średnią. To VI b – 4,92, V f – 4,75, V b – 4,71. Serdecznie gratulujemy!

I chociaż słońce przygrzewało mocno, a za progiem szkoły cierpliwie czekały wakacje, to wszyscy czuliśmy, że ten upragniony czas odpoczynku wpisał się już od dawna w nasze wysiłki, oczekiwania i marzenia. Trudno nie zgodzić się tutaj z Albertem Einsteinem, który powiedział: „Wyciągnij lekcję z wczoraj, żyj dniem dzisiejszym i miej nadzieję na jutro”. Za dwa miesiące znów przywoła nas dzwonek, a puste sale wypełnią się śmiechem i rozmowami, zaskrzypią z radości ławki. Biała kreda znów zapisze zielone tablice, prowadząc uczniów po burzliwych szlakach odkrywcy. Czyż nie jesteśmy odkrywcami tak, jak pan Einstein?

Tymczasem cieszmy się wakacjami i oczekujmy spotkania z przygodą. Wsłuchajmy się w szum morza, strumyków, szelest liści i śpiew ptaków. Oczyma wyobraźni zobaczmy szczyty Tatr, zachody słońca, ogrodową altankę i skąpane w słońcu poranki. Lato – gościnne i życzliwe – jest prawdziwą duszą towarzystwa!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za współpracę. Szóstoklasistom, którzy opuszczą progi naszej szkoły, życzymy powodzenia i nieustającego entuzjazmu odkrywcy. Wszystkim zaś dedykujemy myśl J. Korczaka: „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Do zobaczenia za dwa miesiące! A teraz nie zastanawiajmy się! Przygoda tuż, tuż…

Anna Traczyk

26.06.2020