przejdź do Sochaczew.pl
631341 odwiedzin
„Mam pomysł! Jestem aktywny i twórczy!” Zajęcia innowacyjneWitajcie! Jesteśmy uczniami klasy VIe i raz w tygodniu spotykamy się na lekcjach twórczości, łącząc wiedzę polonistyczną z różnymi dziedzinami nauki oraz kultury. 


    W ramach programu innowacyjnego uczestniczyliśmy w warsztatach naukowych i edukacyjnych z gościem. Miło wspominamy pobyt na  Politechnice Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Stosowanej. Lekcja w Bibliotece Miejskiej przybliżyła nam powieść fantasy i jej adaptacje filmowe. Zaradność i przedsiębiorczość mogliśmy rozwijać na lekcji z pracownikiem banku, dyskutując nie tylko o zawodzie przyszłości, nowych możliwościach, ale i sztuce oszczędzania. 

    Wyruszyliśmy też do świata poezji jesienno- zimowej i zaprezentowaliśmy gościom, rodzicom oraz nauczycielom, program poetycko –muzyczny w blasku świec - „Serenadę księżycową”.

    Nasze lekcje twórczości to otwarta komunikacja, dzielenie się wrażeniami i dyskusje. To poruszanie ważnych tematów współczesnych wynikających z postępu technologicznego. Doszliśmy do wniosku, że twórcą nie musi być tylko artysta, każdy z nas jest indywidualnością. Możemy być skuteczni, będąc ludźmi otwartymi i ciekawymi świata. Wymyślając definicje słów czy reklamując swój wynalazek mogliśmy rozwijać nie tylko umiejętności, ale też dobrze się bawiliśmy. W świecie projektowania twórczego stawialiśmy pierwsze kroki – nie tylko potrafimy zredagować tekst prasowy o treści sensacyjnej czy wymyślić wyspę marzeń. 

    Nasze twórcze zajęcia wiązały się więc w I semestrze z odkrywaniem i poznawaniem swoich możliwości. Do współpracy zapraszamy uczniów z VI c i innych klas. W klimat zajęć często wprowadza nas zabawa. Zdjęcia, które dołączyliśmy do tego artykułu, zostały zrobione na ostatnim spotkaniu – projektowaliśmy Aleję Gwiazd i naszą przyszłość.

    Pozdrawiamy! Do usłyszenia.

                       

                                    Uczniowie klasy VI e

                                    wraz z p. A. TraczykSochaczew, 06.02.2020r.


A A A
06.02.2020
godz.18:32
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość