Bezpiecznie i zimowo

Po okresie nauki, nadszedł czas ferii zimowych - czas upragnionego wypoczynku. W tych dniach, pełnych swobody i radości, nie można zapomnieć o bezpieczeństwie.  Dlatego 7 lutego uczniowie klas 2b i 2c, pod kierunkiem wychowawczyń przygotowali, dla całej społeczności uczniowskiej, program słowno-muzyczny na temat właściwego zachowania podczas zabaw na lodzie i śniegu oraz w czasie uprawiania sportów zimowych. Dzieciaki spotkały się z panią Zimą, która udzieliła im cennych rad i uświadomiła konsekwencje nierozważnych zachowań.  Zima zaprosiła chłopców na sanki, dziewczynki na lodowisko. Dzieci „ulepiły” też śniegowego bałwana, na którego czekały cały rok. Przedstawienie miały okazję zobaczyć również dzieci z przedszkola „Wesołe Tuptusie”, a w minioną środę, 5 lutego, Dziadkowie i Rodzice.

Po występach panie Dyrektorki podsumowały pracę dydaktyczną za I półrocze. Wymieniły osoby wyróżnione wysoką średnią i bardzo dobrym zachowaniem oraz 100 % frekwencją w klasach IV-VI. Przedstawicielki Rady Rodziców zaś wręczyły uczniom nagrody i dyplomy za udział w szkolnym konkursie zbiórki makulatury i puszek aluminiowych.

Ferie czas rozpocząć. Wszystkim uczniom życzymy wspaniałego wypoczynku , niezapomnianych wrażeń i przygód podczas korzystania z uroków zimy. Mamy nadzieję, że dziewczynki - śnieżynki nie tylko w piosence wyczarują nam na ten czas biały, bielutki, lekki, leciutki śnieg.

Udanych i bezpiecznych ferii!

Wychowawczynie klas 2b i 2c

Zdj. B. Zakrzewska