Zmagania sensoryczne w klasach drugich

Świat odbieramy przez zmysły i 5 lutego 2020r. Katarzyna Figat opracowała i przeprowadziła zabawy sensoryczne dla uczniów naszej szkoły na poziomie klas II pod hasłem “Sensoryczne zmagania”. Różnorodność konkurencji wpłynęła na atrakcyjność i zaangażowanie uczestników tego spotkania.

Były zabawy sprawnościowe, takie jak;przechodzenie przez tunel z piłką, przewożenie na platformie, zabawy zręcznościowe, nawlekanie drobnych piankowych koralików, zwijanie sznurka i wiele, wiele innych. Dużym zaskoczeniem dla dzieci były zadania związane z rozpoznawaniem zapachów (ananasa,czekolady, mięty) i odgłosów z najbliższego otoczenia (suszarki do włosów, wiertarki, mycie rąk). Zadania, zespoły poszczególnych klas, wykonywały z dużym zaangażowaniem i radością. W tym spotkaniu nie było przegranych – przedstawiciele klas odebrali z rąk Pani dyrektor Anny Kuliś dyplomy.

Pani Kasiu dziękujemy był to ciekawy dzień dla naszych drugoklasistów.

Tekst: GK

Zdjęcia: KF