Innowacja „Klucz do kodowania”

Od września 2019r. uczniowie klasy 2 c biorą udział w innowacji metodycznej „Klucz do kodowania”.

Zajęcia odbywają się systematycznie raz w tygodniu. Głównym celem realizacji innowacji jest rozwijanie u uczniów logicznego algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, kreatywności, umiejętność pracy zespołowej w zabawie i w ruchu. Podczas zajęć rozkodowywaliśmy lub kodowaliśmy dyktanda graficzne, układaliśmy sudoku, opowiadania tematyczne, wieże z kubków według określonych warunków, ćwiczyliśmy ortografię, utrwalaliśmy dodawanie i odejmowanie, graliśmy na macie w grę planszową. Pracowaliśmy zbiorowo, w grupie, parach i indywidualnie.

W kolejnym półroczu będziemy nadal pracować nad rozwijaniem wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez kodowanie, a może już nie tylko na dywanie….

BP

03.02.2020