przejdź do Sochaczew.pl
631338 odwiedzin
Konkurs "Tę książkę warto przeczytać" rozstrzygnięty

 

 

29 stycznia 2020 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie rozstrzygnięto kolejną edycję rywalizacji uczniów szkół z całego powiatu pod hasłem Tę książkę warto przeczytać.

 

Jak podkreśla kierownik filii Biblioteki Pedagogicznej w Sochaczewie Elżbieta Szczypińska, mimo że konkurs trwa już 17 lat, każdego roku jest wyjątkowy. Rywalizacja nie tylko inspiruje sochaczewskie dzieci i młodzież do sięgania po dobre książki, ale też do uważnego ich czytania, z wydobyciem często wielopoziomowego sensu, dostrzeżeniem wszelkich walorów i wartości, a wreszcie uwalnia z czytających niejednokrotnie wybitne talenty aktorskie i retoryczne.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 32 uczniów szkół z powiatu sochaczewskiego. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Aleksandra Olczak z klasy 2A, Tymon Orliński z klasy 3B, Hanna Kaźmierczak z klasy 5A oraz Weronika Szajewska z klasy 6C. 

Jury w składzie Anna Syperek (przewodnicząca), Ewelina Daniłowicz i Stanisława Podgórska po burzliwych naradach postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

 

Klasy I – IV

2 miejsce    Tymon Orliński     SP nr 4 Sochaczew

 

Klasy V – VIII

3 miejsce      Hanna Kaźmierczak  SP nr 4 Sochaczew

 

Wyróżnienia

Weronika Szajewska   SP nr 4 Sochaczew

 

Laureatom i organizatorom serdecznie gratulujemy. Jesteśmy dumni. Wszystkich zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach tego konkursu.

 

 

K.L.

 

 A A A
30.01.2020
godz.15:25
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość