Lekcja otwarta w klasie 5a

"Matematyka ciekawsza niż myślisz" to innowacja pedagogiczna.

28 stycznia 2020r. w klasie 5a odbyła się lekcja otwarta pt. „Matematyczny pokój zagadek - ułamki zwykłe”. Uczniowie zostali podzieleni na trzy grupy: białą, czerwoną i szarą, każdy z nich miał odpowiedni kolor koszulki. Pierwszym etapem lekcji było odnalezienie ukrytych w sali kopert z zadaniami. Następnie uczniowie rozwiązywali łamigłówki, a odpowiednie cyfry zamalowywali w qr-codzie. Jako pierwsza poprawnie zakodowała drużyna czerwonych, znalazła kluczyk i otworzyła skrzyneczkę z niespodzianką. Na koniec zajęć uczniowie ćwicząc swoją koncentrację uwagi zagrali w grę „Abra Kadabra”.

Takie ciekawe i kreatywne pomysły są realizowane na cotygodniowych zajęciach z innowacji: „Matematyka ciekawsza niż myślisz”. Lekcja otwarta w klasie 5a była podsumowaniem naszej półrocznej pracy.

Karolina Makowska

Joanna Zielińska