przejdź do Sochaczew.pl
704749 odwiedzin
Innowacja informatyczna dla klas czwartych

„ Komputerowe bystrzaki” to innowacja informatyczna dla klas czwartych.

 

Za nami już pół roku pracy, ale chyba również dobrej zabawy. W I półroczu zmagaliśmy się głównie z programem PixBlocks, który uczniowie bardzo polubili i często sami chcieli do niego wracać. Jest to nowa propozycja w naszej szkole, do nauki programowania dla dzieci.

Aplikację można pobrać bezpłatnie i bawić się w programowanie również w zaciszu własnego domu.

 

Tutaj możecie pobrać program i również spróbować swoich sił w programowaniu:

https://pixblocks.com/pobierz/

 

PixBlocks jest prosty w obsłudze i czytelny, zawiera także mnóstwo ćwiczeń rozwijających zarówno logiczne, jak i twórcze myślenie. Nauczyciel może ,na tej platformie, zakładać uczniom indywidualne konta i takie właśnie mają uczestniczy tej innowacji, a nauczyciel może w dowolnym czasie obserwować pracę swoich podopiecznych. Wzięliśmy również udział w konkursie PixBlock Programming Challenge i niektórym udało się dotrzeć do półfinału.

Zajęcia w Nowym Roku, jak na karnawał przystało rozpoczęliśmy od Potańcówki (w stworzonej dla uczniów sekcji – gdzie praca uczniów jest zapisywana), to najnowsza propozycja Godziny Kodowania. Dzieci układały programy dla tancerzy, planowały układy i tło dla nich. Sami dobrze się bawiąc przy dźwiękach muzyki. Przed nami kolejne zadania, m. in. będziemy programować w programie Scratch, Baltie. Tworzyć animacje w programie Logomocja.Alina Witkowska 

 

A A A
14.01.2020
godz.08:28
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość