przejdź do Sochaczew.pl
704819 odwiedzin
Tropem artystów i naukowców –wycieczka do Warszawy

 

    24 października 2019 r. klasa VI e oraz kilkoro uczniów z klasy VI c pod opieką p. J. Kołodziejskiej – Czubli i p. A. Traczyk wyruszyła na wycieczkę do Warszawy.

 

 


    Rano zagościliśmy w Teatrze Buffo. Dobrze bawiliśmy się oglądając musical „Piotruś Pan”. Zaskoczyły nas efekty specjalne. Wisienką na torcie było spotkanie młodych artystów z naszą grupą po spektaklu. Pogratulowaliśmy Piotrusiowi, Wendy i córce wodza indiańskiego. Furorę zrobił owczarek szwajcarski, któremu z radością uścisnęliśmy łapę. Na koniec pamiątkowe zdjęcie na scenie dopięło nasz pobyt w teatrze.

    Niedługo potem w progach Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Stosowanej powitał nas prodziekan, p. R. Biedroński i zaprosił na zajęcia ze sztuki odlewnictwa, które poprowadził dla nas wraz ze swoim asystentem. Czy wiecie, co to znaczy zobaczyć podczas pracy drukarkę 3D czy płynne aluminium? Sporo emocji towarzyszyło zajęciom naukowym. Każdy miał ręce pełne roboty. Dosłownie! Śmiechu było mnóstwo, gdy uklepywaliśmy ziemię w przygotowanych formach, wierciliśmy otwory, do których wlewaliśmy płynne aluminium. Potem swoje odlewy zabraliśmy do domu.

    Przedostatnim punktem naszej wycieczki było spotkanie z p. Tomaszem, który fantastycznie oprowadził nas i opowiedział o tajemnicach Teatru Polskiego. Mogliśmy zajrzeć do przeróżnych zakamarków i miejsc, do których na co dzień widz nie ma wstępu. Loża honorowa, scena obrotowa czy dekoratornia to tylko niektóre miejsca dla wtajemniczonych.

    Ostatnim punktem programu był spacer po rozświetlonych, tętniących muzyką, Ogrodach Królewskich w Wilanowie. Wróciliśmy pełni wrażeń i bardzo zadowoleni!

                               

           

Anna Traczyk

 polonista

A A A
24.10.2019
godz.19:42
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość