Listopadowa zaduma w 101 rocznicę odzyskania niepodległości

W listopadzie 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość.

Bez wątpienia, to jedno z najważniejszych świąt dla Polaków. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy najmłodsi uczniowie  oddziałów zerowych, klas pierwszych i trzecich, a także Va i VIb przygotowali wzruszającą lekcję historii pt. „Opowiedz nam moja Ojczyzno”.
Nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych, przekazanych poprzez grę i śpiew, a wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju i wszystkim obecnym uświadomić, że „uwięziony ptak nie śpiewa, ….bo nie spotkasz nigdy w klatce ptaka szczęśliwego”. Po raz pierwszy tę nietypową lekcję historii młodzi artyści przedstawili 12 listopada, podczas wieczornego spotkania z rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Zgromadzeni mogli zobaczyć także trojaka w wykonaniu trzecioklasistów. Wzruszeni rodzice nagrodzili artystów gromkimi brawami.
Następnego dnia świętowanie odbywało się w gronie wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć wspólnego odśpiewania hymnu narodowego, dlatego na rozpoczęcie uroczystości z ust zgromadzonych popłynęły słowa „Jeszcze Polska nie zginęła…” Spotkanie to stało się również okazją do podsumowania plastycznych i literackich konkursów o tematyce patriotycznej, które ostatnio odbyły się w naszej szkole. Zwycięzcy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami, wręczonymi przez panią dyrektor Annę Kuliś i nauczycielkę języka polskiego i plastyki – panią Agatę Łopaciuka.

Dekorację, której autorką i wykonawczynią była pani Jolanta Gerasik, stanowiły symbole narodowe: flaga oraz element typowo polskiego krajobrazu jesiennego - brzozowy zagajnik.

B.S.,  fot. Anna Zakrzewska

13.11.2019