Ogólnopolski Konkurs Eko – Planeta 2019

4 marca 2019r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko – Planeta.

W konkursie uczestniczyło 22 uczniów z klas szóstych w kategorii "Młodzik”. Uczestnicy rozwiązywali test składający się z 30 pytań zamkniętych oraz ze zwięzłej części opisowej. Tematyka pytań dotyczyła wiadomości z zakresu wiedzy o przyrodzie Polski oraz ekologii.

Dwie uczennice: Joanna Szydlik i Lena Kuczyńska z kl. VI c brały udział w kategorii prac indywidualnych na temat "Piękno polskiej przyrody i jej ochrona”.

Według komisji konkursowej najlepszy wynik uzyskała uczennica kl. VI b Nina Garbacz, która została laureatką konkursu i zajęła II miejsce w kraju. Otrzymała nagrodę rzeczową i książkową oraz dyplom.

2 uczniów: Adam Czajka i Lena Kuczyńska z kl. VI c zdobyli wyróżnienia w konkursie. Otrzymali nagrody książkowe oraz dyplom za bardzo dobry wynik.

Pozostali uczniowie wypadli również dobrze i jednopunktowe różnice zadecydowały o uzyskaniu kolejnych miejsc w klasyfikacji. Otrzymali dyplomy wyróżnień i uznania.

Szkoła została uhonorowana dyplomem w uznaniu za bardzo dobre wyniki w konkursie.

Bardzo jesteśmy zadowoleni z postawy naszych uczniów i gratulujemy sukcesów. Życzymy kolejnych sukcesów w następnej edycji konkursu i mamy nadzieję, że rywalizacja dostarczyła uczniom rozrywki umysłowej, a najlepszym satysfakcji z osiągnięć.

M. B.

04.03.2019