Lekcje kulturowe w klasach piątych

W lutym i marcu w naszej szkole na lekcjach języka angielskiego w klasach  5 przeprowadzone zostały lekcje kulturowe.

Celem projektu było zapoznanie z treściami kulturowymi na temat Zjednoczonego Królestwa oraz Stanów Zjednoczonych, wzbogacanie zasobu słownictwa tematycznego związanego z wiadomościami kulturowymi na temat Wielkiej Brytanii oraz zainteresowanie językiem angielskim.

Uczniowie przygotowali szereg niezwykle ciekawych prezentacji multimedialnych oraz plakatów na temat wielu festiwali i uroczystości w krajach anglojęzycznych takich jak: Pancake Day (Dzień Naleśnika), St. Patrick’s Day (Dzień Świętego Patryka), Cheese Rolling Day (Święto Toczenia Sera) oraz Easter (Wielkanoc).

Dodatkowymi atrakcjami było przygotowanie do prezentacji krzyżówek, gier i zabaw w języku angielskim, a także pysznych naleśników, nagród w postaci okrągłych serków oraz zielonych napojów, słodyczy a nawet własnoręcznie wykonanych, przynoszących szczęście koniczynek.

Uczniom dziękujemy i gratulujemy świetnych pomysłów!

Nauczyciele języka angielskiego

zdj. M. Sikora