Sochaczew
Tę książkę warto przeczytać!

…. to tytuł konkursu dla uczniów naszej szkoły. Konkurs polega na opowiedzeniu o wybranej i ulubionej książce w taki sposób, by inni chcieli ją natychmiast przeczytać…

22 lutego 2019 r. odbyły się eliminacje szkolne. Laureaci szkolnego finału wezmą udział w konkursie powiatowym, który organizuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Sochaczewie.

Uczniowie zadziwili nas swoim oczytaniem i dobrym gustem literackim :-) Zachęcali do lektury m. in. Cudownego chłopaka – R. J. Palazio; Neli i polarnych zwierząt; Mani, dziewczyny innej niż wszystkie – J. Grodek (to opowieść o małej Marii Skłodowskiej – Curie) itd.

Cieszy nas udział wielu utalentowanych uczniów (liczna reprezentacja klasy 1A!), bo oznacza, że dobra książka jest chętnie czytana i można o niej ciekawie opowiadać.

Po wyrównanych zmaganiach i burzliwych obradach jury, okazało się, że naszą szkołę w konkursie powiatowym będą reprezentować:

w kategorii klas 1 - 3

Tymon Orliński kl. 2B - Pan Smrodek / D. Walliams i

Antoni Krasucki kl. 1A - Nowe przygody Bolka i Lolka

klasy 4 - 6

Alicja Krasucka kl. 6B - Cudowny chłopak / R. J. Palazio

Zwycięzcom – gratulujemy, a wszystkim uczestnikom, którzy tak pięknie przygotowali swoje prezentacje – bardzo dziękujemy. Podziękowania należą się również wszystkim, którzy pomagali przygotować prezentacje, stroje i rekwizyty, czyli rodzicom i nauczycielom.

JD

22.02.2019