Sochaczew
V Sochaczewski Konkurs Historyczny

30 listopada 2018 r.  odbyła się uroczystość podsumowująca Sochaczewski Powiatowy Konkurs Historyczny. Odbył się on w dniu 22 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie. Konkurs historyczny rozgrywany był po raz piąty. To już malutki jubileusz… w tym roku uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r, hasło konkursu: Polskie drogi do wolności…

Do konkursu przystąpiło 64 uczniów ze:

Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej - 10 uczniów

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bolesława Krzywoustego - 12 uczniów.

Szkoły Podstawowej nr 7 im. Fryderyka Chopina  - 12 uczniów.

Szkoły Podstawowej nr 4 im.  Janusza Korczaka - 12  uczniów.

Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Kątach - 12 uczniów

Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kozłowie Biskupim - 6 uczniów

Konkurs rozgrywany był w czterech kategoriach:

Kategoria pierwsza -  klasy III

Kategoria druga – klasy IV

Kategoria  trzecia – klasy V

Kategoria czwarta – klasy VI

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:

Kategoria I klasy III

1 miejsce Paulina Miłkowska SP 4

2 miejsce Hubert Krawczyk SP 3

3 miejsce Antonina Kośmider SP 4

Wyróżnienie: Mateusz Kupniewski SP Kąty

Kategoria II klasy IV

1 miejsce Bartłomiej Wójcicki SP 7

2 miejsce Franciszek Celeda  SP 4

2 miejsce Przemysław Wróblewski SP Kozłów Biskupi

3 miejsce Jędrzej Kuśmierczyk SP4

Kategoria III klasy V

1 miejsce Mateusz Piotrowski SP 4

2 miejsce Klara Kisiel SP 3

2 miejsce Małgorzata Fortuna  SP 2

3 miejsce Adam Głuszek SP 2

Kategoria IV klasy VI

1 miejsce Nina Garbacz SP 4

2 miejsce Zuzanna Piotrowska SP Kąty

3 miejsce Wiktoria Łunkiewicz SP 3

Drużynowo zwyciężyli uczniowie Szkoła Podstawowa nr 7 im. Fryderyka Chopina uzyskując 12 punktów w Turnieju Historycznym.

Pytania konkursowe do części turniejowej układali nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Sochaczew Panu Mirosławowi Orlińskiemu oraz  Burmistrzowi Miasta Sochaczew Panu Piotrowi Osieckiemu za objęcie honorowym patronatem V Sochaczewskiego Konkursu Historycznego i ufundowanie pięknych nagród.

Nagrody ufundowała także Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Sochaczewie Pani Anna Kuliś

Nagrodą specjalną w tej edycji konkursu była książka z dedykacją Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy.

Bardzo serdecznie dziękujemy za wysiłek i zaangażowanie  wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom i nauczycielom.

Dziękujemy nauczycielom pani Aleksandrze Brysiak (SP3), pani Agnieszce Domańskiej(SP2) i Pani Iwonie Pączek(SP7), Wiolecie Przepiórkowskiej (SP Kąty) za cudowną współpracę  z nami przy sprawdzaniu prac dzieci.

Dziękujemy też  naszym koleżankom: Magdalenie Pszczółkowskiej i Agnieszce Raczkowskiej,  za pomoc w organizacji konkursu.

Szczególne podziękowania ślemy do Marceliny Stasiak uczennicy klasy IVa, Ewy Rejman i Przemysława Fortuny uczniów klasy VIa za uświetnienie uroczystości programem artystycznym.

Organizatorki konkursu: Edyta Wróblewska, Lena Bobrowska, Anna Zakrzewska, Joanna Winnicka.

zdj. Anna Zakrzewska

J.W.