Wieczornica Jesienna

„Gdzie jesteś, jesieni?

To ja. Twój księżyc. Serce nocy”

20 listopada 2018 r. klasa  V c i V e  z udziałem Ewy Rejman i Igi Marat z klasy VI a pod kierunkiem polonisty, p. A. Traczyk, przygotowała  dla rodziców, nauczycieli i uczniów „Wieczornicę Jesienną”, uroczystą godzinę poezji i muzyki zaczynającą się od słów „Gdzie jesteś, jesieni…? ‘’.

W sączącym się delikatnie blasku świec rozbrzmiewały dźwięki instrumentów wsparte jesienną  nostalgią poetyckich słów. Wyjątkową atmosferę tworzyła piosenka, której refren mogli  nucić wszyscy zgromadzeni na sali rodzice i nauczyciele. Z drzew leciały więc jak dawniej kasztany, po Krakowskim Przedmieściu i Nohant spacerowała tęsknota, rudy rydz samotnie czekał na miłość, a poeta, Jonasz Kofta prosił, byśmy nie zapominali o ogrodach.

Gościem honorowym była p. dyrektor, Anna Kuliś, która skierowała do dzieci i wszystkich zebranych kilka ciepłych słów. Miło było również gościć w tak licznym gronie wychowawców klas występujących uczniów – p. J. Kołodziejską – Czublę , p. J. Łukawską, p. A. Myczkę.

Za oprawę muzyczną i plastyczną naszego małego, artystycznego wydarzenia serdecznie dziękujemy p. A. Olechniewicz i p. E.Chaber. Cieszymy się, że Państwo byliście z nami!

Anna Traczyk