przejdź do Sochaczew.pl
695282 odwiedzin
Wieczornica Jesienna

„Gdzie jesteś, jesieni?

To ja. Twój księżyc. Serce nocy”

 

20 listopada 2018 r. klasa  V c i V e  z udziałem Ewy Rejman i Igi Marat z klasy VI a pod kierunkiem polonisty, p. A. Traczyk, przygotowała  dla rodziców, nauczycieli i uczniów „Wieczornicę Jesienną”, uroczystą godzinę poezji i muzyki zaczynającą się od słów „Gdzie jesteś, jesieni…? ‘’.

W sączącym się delikatnie blasku świec rozbrzmiewały dźwięki instrumentów wsparte jesienną  nostalgią poetyckich słów. Wyjątkową atmosferę tworzyła piosenka, której refren mogli  nucić wszyscy zgromadzeni na sali rodzice i nauczyciele. Z drzew leciały więc jak dawniej kasztany, po Krakowskim Przedmieściu i Nohant spacerowała tęsknota, rudy rydz samotnie czekał na miłość, a poeta, Jonasz Kofta prosił, byśmy nie zapominali o ogrodach.

Gościem honorowym była p. dyrektor, Anna Kuliś, która skierowała do dzieci i wszystkich zebranych kilka ciepłych słów. Miło było również gościć w tak licznym gronie wychowawców klas występujących uczniów – p. J. Kołodziejską – Czublę , p. J. Łukawską, p. A. Myczkę.

Po jesiennym koncercie, na którym ujawniły się  talenty recytatorskie, muzyczne oraz wokalne, goście mieli czas na pogawędkę, rozmowy podczas oglądania prac plastycznych wyeksponowanych na sali. Chwile te osłodziły ciasteczka, którymi częstowali młodzi artyści. Nad wszystkimi zaś unosił się dobry duch jesieni skłaniający do zadumania i refleksji nad zmiennością losu  oraz przemijającą urodą świata. Kto powiedział, że jesień jest smutna?

Za oprawę muzyczną i plastyczną naszego małego, artystycznego wydarzenia serdecznie dziękujemy p. A. Olechniewicz i p. E.Chaber. Cieszymy się, że Państwo byliście z nami!

 Anna Traczyk

A A A
20.11.2018
godz.18:16
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość