przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
875551 odwiedzin
XIII Powiatowe Dni Retoryki Teresin 2018 r.

Już po raz kolejny, XIII, sala teatralna Teresińskiego Ośrodka Kultury 28 listopada 2018 r. wypełniła się po brzegi uczniami biorącymi udział w XIII Powiatowych Dniach Retoryki. Młodzi artyści rywalizowali w czterech kategoriach – poezja, proza, przemówienie i kabaret.

28 XI 2018 r. do zmagań retorycznych  przystąpili uczniowie  w dwóch grupach wiekowych –  klasy  I – III i IV – VI. Naszą szkołę reprezentowało kilku recytatorów i niewielka grupa kabaretowa.

Jury przyznało naszym uczniom następujące nagrody i wyróżnienie.

W kategorii POEZJA – Brązowego Cycerona zdobyła Otylia Machcińska z klasy V c za utwór D. Gellner „Jesień”. Nauczyciel przygotowujący p. A. Traczyk.

W kategorii PROZA – Brązowego Cycerona otrzymała Maria Mleczko z klasy V b za recytację fragmentu powieści G. Kasdepke  „Kuba i Buba”. Nauczyciel przygotowujący p. B. Stefaniak.

Wyróżnienie w kategorii POEZJA i nagrodę książkową  dostała Joanna Wilczyńska z klasy IV d za ciekawą interpretację wiersza M. Terlikowskiej „Ziółko”. Nauczyciel przygotowujący p. A. Traczyk.

Pozostali nasi uczestnicy spisali się również  dobrze. Wszyscy recytatorzy wzięli przed konkursem udział w ćwiczeniach dykcyjnych  oraz artykulacyjnych. Podsumowanie konkursu przez jury  również stało się cenną lekcją recytatorskich wskazówek i stanowiło mini – warsztaty teatralne. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom naszej „Czwórki” składamy  serdeczne gratulacje,  życzymy dalszych sukcesów na polu żywego słowa i sztuki pięknego wysławiania.

 Anna Traczyk

A A A
28.11.2018
godz.19:40
 
kontakt