Wycieczka do Bałtowa

W poniedziałek 28 maja klasy IIIe i IIIi wybrały się na wycieczkę do Bałtowa. Dzieci odwiedziły Jura Park, obejrzały modele prehistorycznych zwierząt. Zwiedziły Muzeum Jurajskie oraz zobaczyły wystawę w Prehistorycznym Oceanarium, pt.: "Oko    w oko z morskimi bestiami". Podróżowały prawdziwym amerykańskim schoolbusem, z pokładu którego obserwowały swobodnie biegające zwierzęta. Podróż ubarwiała nam Pani przewodnik, opowiadając różne ciekawostki o zwyczajach zwierząt. Oprócz zwierzyńca górnego uczniowie odwiedzili zwierzyniec dolny, gdzie ich oczom ukazał się różnorodny świat ptaków oraz liczne ssaki: kuce, osły, małpy makaki. Dzieci spacerując odwiedziły park miniatur, w którym zobaczyły miniatury zamków i pałaców stanowiących najciekawsze zabytki architektoniczne znajdujące się na terenie Polski. Odwiedziliśmy również Sabatówkę czyli wioskę czarownic. Na koniec był czas na kupowanie pamiątek.

Zadowoleni, choć troszkę zmęczeni wróciliśmy do Sochaczewa.

S.B.

28.05.2018