Sochaczew
Lekcja otwarta z matematyki

Dnia 28 maja 2018 roku, w klasie 5c, spotkaliśmy się na lekcji matematyki prowadzonej przez p. Agnieszka Myczkę. Tematem lekcji były „Wzory na pola wielokątów”.

Pracę uczniów obserwowały: dyrekcja szkoły, nauczycielki matematyki, oraz nauczycielka informatyki.

Lekcja polegała na wyprowadzeniu wzorów na pole trójkąta, równoległoboku, rombu i trapezu. Wszyscy znamy wzory na pola figur płaskich ale w matematyce wszystko jest wytłumaczalne.

Uczniowie na zajęciach dokładnie i starannie wykonywali ćwiczenia, uzasadniali, dociekali i ćwiczyli spostrzegawczość.

Umiejętności, które zdobyli na lekcji będą mogli również wykorzystać na zajęciach z informatyki dotyczących programowania. To była bardzo ciekawa lekcja.

M. B.

28.05.2018